Derby tussen v.v. Hierden en FC Horst eindigt opnieuw onbeslist. (1-1)

v.v. Hierden en FC Horst hebben de punten gedeeld in een boeiende, maar rommelige Veluwse derby. Op sportpark Mheenzicht eindigde het duel in 1-1. Beide ploegen hadden kansen om de wedstrijd naar zich toe te trekken, maar na negentig minuten stond dezelfde stand op het bord als halverwege.

Voor aanvang van de wedstrijd werd een indrukwekkende minuut stilte gehouden ter nagedachtenis aan Erik Vermeulen

Daarna barstte het duel los op een goed gevuld sportpark. v.v. Hierden begon gretig en zette de bezoekers direct onder druk. Die felheid werd al vroeg beloond: in de achtste minuut rondde Freek van Wijk een fraaie aanval bekwaam af en zette de thuisploeg op een 1-0 voorsprong.

Lang kon v.v. Hierden echter niet genieten van die voorsprong. Nog geen vijf minuten later trok FC Horst de stand gelijk. Uit het niets haalde Horst-aanvaller Nick Zandstra verwoestend uit, en doelman Niels Doornhof was kansloos: 1-1. In het vervolg van de eerste helft bleef het spel aantrekkelijk voor het publiek. v.v. Hierden had meer balbezit en liet bij vlagen goed positiespel zien. Andrew Schaftenaar en Freek van Wijk waren meerdere keren dicht bij een treffer, maar de Horster doelman hield zijn ploeg op de been met knappe reddingen. Kort voor rust leek Tim de Vries de thuisploeg alsnog op voorsprong te zetten: hij omspeelde de keeper, maar zijn inzet werd van de lijn gehaald. Ook Dennis Folkers testte nog de vuisten van de doelman, maar zonder resultaat. Met 1-1 werd de kleedkamer opgezocht.

Na rust bleef het duel spannend, maar het voetbal werd onrustiger. Scheidsrechterlijke beslissingen leverden aan beide kanten de nodige irritatie op. Trainer Michael van den Berg probeerde met verse krachten nieuw elan te brengen: Matthias in ’t Anker, Rick Schoonhoven, Nassim El Ablak en Eren Turan Yavuz kwamen binnen de lijnen. De ingevallen Yavuz liet meteen van zich horen met een fraaie pass op Schaftenaar, maar diens schot, na een knappe controle, werd opnieuw gekeerd door de goed spelende Horst-doelman. Ook De Vries was nog een paar keer dichtbij, maar het geluk ontbrak aan Hierdense zijde. In de slotfase moest v.v. Hierden zelfs oppassen voor de counter, al kwam FC Horst, op een gevaarlijke kopbal na een goed aangesneden vrije trap, niet verder dan enkele speldenprikjes. Na vijf minuten extra tijd floot de scheidsrechter af bij een 1-1 eindstand. v.v. Hierden had wellicht iets meer recht op de overwinning, maar wist de vele kansen niet te benutten. De bezoekers konden tevreden zijn met het eerste punt van het seizoen en mogen zich de morele winnaar noemen.

Volgende week ligt de competitie stil vanwege het bekertoernooi. v.v. Hierden reist dan af naar Hattem, waar het donderdagavond (20.00 uur) aantreedt tegen derdeklasser s.v. Hatto Heim.

Bron v.v. Hierden