In speelronde 27 ontving DVS’33 Ermelo degradatiekandidaat Urk. Na een sterk eerste kwartier van de bezoekers paste de 0-1 niet meer in de wedstrijd.
De bal wilde er maar niet in voor de thuisclub. In de extra tijd scoorden de Ermeloërs echter tweemaal en ontsnapte zo aan een onverdiende nederlaag. Het had zelfs nog een overwinning voor de equipe van Joram Hendriks kunnen zijn, maar zo sensationeel als eerder op Urk werd het niet meer. Het puntverlies zorgde wel weer voor een plaats verlies op de ranglijst. DVS staat nu zesde. De voormalige eilandbewoners kwamen niet van de voorlaatste plaats af.Zowel voor als na de rust waren de geelzwarten op zoek naar de gelijkmaker, maar in plaats daarvan werd de score voor de gasten zelfs verdubbeld
Joram Hendriks had een verrassende opstelling in huis. Largo Karrenbelt kreeg onder de lat de voorkeur boven Jan van Willige. Hoewel beiden beschikbaar zaten Sander van Looy en Thijs van Diermen op de bank. De linksbakpositie werd nu ingenomen door Mike Ahrens, die zodoende weer eens in de basis stond en sterk speelde.
DVS na overwicht toch met achterstand de rust in
Urk begon sterk aan het duel en leek niet naar Ermelo gekomen om een puntje te sprokkelen. Met veel energie in het spel werd de aanval gezocht en het was dan ook niet vreemd, dat de eerste kans voor de gasten was. Pieter de Boer werd in de 4e minuut goed vrijgespeeld op de linkerflank en schoot voorlangs. De kans daarop voor DVS was zo mogelijk veel groter, toen Stef Nijland na een lang lopende aanval met een subtiele pass Maarten van Dijk vrij voor het doel zette. De middenvelder nam de bal in een keer op de pantoffel, maar zag zijn volley wel over gaan. Vervolgens was het weer de beurt aan de blauwwitten. Uit een diepe bal leek de snelle Lucas Schraal in de 6e minuut los, maar Mike Ahrens kon het leer nog terugspelen op zijn goalie. Largo Karrenbelt hoefde op zich weinig grote reddingen te verrichten, maar was wel overtuigend in de 10e minuut, toen een schot of voorzet van Iede Nentjes van richting veranderd werd. De doelman had de bal klem met een tegenstander in de buurt. Het openingsoffensief van Urk hield nog geen kwartier stand en de geelzwarten kwamen steeds beter in de wedstrijd. Na uitstekend kort combinatievoetbal lanceerde Benjamin Roemeon in de 15e minuut de energieke Owen Muller, die net buiten de beruchte lijnen door Hessel Ras vastgehouden, waardoor de schade voor de bezoekers beperkt bleef tot een vrije trap en een gele kaart voor de dader. De vrije trap van Mike Ahrens eindigde in de muur. Het was overigens de eerste keer, dat scheidsrechter te Kloeze floot voor een vrije trap, want de leidsman liet erg veel doorgaan en floot voor rust slechts drie keer voor een overtreding.
Halverwege het eerste bedrijf was DVS heel dicht bij de openingstreffer na een goede aanval. Ian van Otterlo legde in de ‘zestien’ af op Nicky van Hilten, die met zijn puntertje doelman Richard Strijker tot een reflex dwong. In de rebound kopte Tim van de Berg over. Dat de wedstrijd nog niet overliep van de kansen, kwam mede doordat DVS de aanvallen te lang doorvoerde. Zo was een steekpass na een lange aanval over de as in de 33e minuut gedoemd te mislukken in het overvolle strafschopgebied. Urk zou voor de rust nog tot een aanval komen en dan nog uit een omschakelmoment. Waar een schot van Mike Ahrens geblokt werd in de 34e minuut, konden de bezoekers counteren en kwamen drie tegen drie te staan. Jan Ras legde de bal breed op Lucas Schraal, die het leer hoog in de touwen joeg, 0-1. Die voorsprong zat op dat moment niet in de wedstrijd.
Natuurlijk bleef DVS met combinatievoetbal de aanval zoeken en kreeg in de 36e minuut een kans. Mike Ahrens zette vanaf links voor, waarna het schot van Maarten van Dijk voorbij de tweede paal wel op het doel was, maar via het lichaam van Hessel Ras naast ging. Die speler moest zich in de 39e minuut laten vervangen vanwege een eerdere blessure. Lucas nagel was zijn vervanger. Het perspectief op de gelijkmaker deed zich in dezelfde minuut weer voor, toen Benjamin een afgemeten passje gaf op Owen Muller. De kleine aanvaller was net iets te snel voor Jan Riekelt Brands en ging neer bij het contact. De arbiter vond dat contact te gezocht en wuifde een strafschop weg. Ian van Otterlo incasseerde hierna goedkoop een gele kaart vanwege aanmerkingen op de leiding. Ook in de 43e minuut wilde het nog niet lukken voor de thuisclub. Uit de voorzet van Owen Muller vanaf links kopte Maarten van Dijk in, maar bleef de schade ook nu beperkt tot een corner. Uit die hoekschop kopte Tim van de Berg voorlangs. De laatste mogelijkheid voor de geelzwarten was op slag van rust na een goede combinatie tussen Maarten van Dijk en Ian van Otterlo. Owen Muller rekende wellicht op bezetting voor het doel, maar die was er niet, waarna zijn voorzet voorlangs ging. DVS moest dus met een 0-1 achterstand aan de thee.
DVS na rust in extremis uit geslagen positie langszij
Pieter de Boer bleef in de rust in de kleedkamer achter voor Lubbert Post, waar DVS ongewijzigd het kunstgras betrad en weer een voortdurend overwicht had. Meer dan een half uur kwamen de bezoekers nauwelijks op de helft van de Ermeloërs. Al heel kort na de aftrap kreeg Nicky van Hilten al de eerste kans van de tweede helft. Uit een dieptepass van Tim van de Berg kon de back het leer op de slof nemen, maar liet de bal een keer te vaak stuiteren. Daardoor kwam hij net te veel naast het doel en ging zijn volley naast en over. De 50e minuut bood twee mogelijkheden. Allereerst trok Benjamin Roemeon vanaf links naar binnen en probeerde het met een schot. Dat ging over. Vervolgens stuurde Mike Ahrens de rappe aanvaller langs de lijn de diepte in. Uit de voorzet van Roemeon schoot Stef Nijland in een keer in, maar zijn inzet ging net naast. Zes minuten later schoot Mike Ahrens van zo’n dertig meter over. Met nog zo’n half uur te gaan wisselden beide trainers.
Bij Urk kwam Pieter Brands in het veld voor routinier Hessel Snoek. Bij de Ermeloërs ging Owen Muller eraf voor Jarno van Essen. Hij zou zijn vorige club nog pijn gaan doen. Direct na deze wissels zorgde Ian van Otterlo voor balbezit en kon Benjamin Roemeon voorzetten. Die eindigde in de handen van doelman Richard Strijker. DVS wilde heel graag en misschien wel net te onrustig. Zo had Mike Ahrens in de 66e minuut een goede actie, maar was zijn passje weer net te hard voor Jarno van Essen. In diezelfde minuut mocht DVS nog een corner nemen, die door Ian van Otterlo scherp voorgebracht werd. Nicky van Hilten volleerde die kort voor het doel naast. Dat was eigenlijk nog moeilijker dan scoren. In de 70e minuut was het steekpassje van Maarten van Dijk op Jarno van Essen uitstekend, maar liep routinier Riekelt Jan Brands dat bekeken dicht. Een minuut later schoot Stef Nijland uit de voorzet van Jarno van Essen over.
In de 72e minuut nam Stef Nijland de vrije trap heel snel, waardoor Mike Ahrens de bal goed voorlegde. Nicky van Hilten kon die van dichtbij binnen werken, maar schoot naast. De druk op het Urker doel was toen zo groot, dat die gelijkmaker wel moest vallen. In de 74e minuut bereikte de voorzet vanaf links van Benjamin bij de tweede paal Stef Nijland. Die stuurde bal met een voetbeweging naar de verre hoek, maar ook deze inzet ging voorlangs. Nog in dezelfde minuut moest Iede den Dulk een voorzet van Mike Ahrens met het hoofd tot hoekschop verwerken. Uit die corner raakte doelman Richard Strijker de bal maar half, maar ging wel naast. In de 77e minuut bracht een een-tweetje met Ian van Otterlo Benjamin Roemeon oog in oog met de Urker sluitpost, maar weer stopte hij de inzet met de voet. In de rebound vond Ian van Otterlo verdediger Iede den Dunk als hinderlijk obstakel op zijn weg. Doelman Richard Schrijver raakte bij die situatie geblesseerd en moest behandeld worden. Die vier minuten gaven de gasten een adempauze en de mogelijkheid om tactisch wat te verzinnen. Waar Nicky van Hilten in de 82e minuut uit een diagonale voorzet van Stef Nijland zijn voet net niet tegen de bal kon zetten, sloeg Urk hard toe. Waar alles en iedereen, die de geelzwarte kleuren lief zijn, rekende op het middenveld op een vrije trap na een overtreding, mochten de bezoekers van de lankmoedige leidsman doorgaan. Johannes Schrijver verzorgde vervolgens de zuiver pass over de as, waarna Lucas Schraal zijn snelheid benutte, los kwam van Nicky van Hilten en vervolgens het speeltuig langs de kansloze Largo Karrenbelt in de rechterhoek prikte, 0-2.
Met nog acht officiële minuten te gaan leek het een gelopen koers. De equipe van Joram Hendriks verdiende echter een compliment, want die gaf niet op. Nicky van Hilten werd in de 84e minuut vervangen door Sander van Looy en met Tim van de Berg nu nog meer voorin werd het combinatiespel ingeruild voor meer opportunisme. In de 85e minuut probeerde Stef Nijland het met een schot van afstand en bijna met succes.
Het schot eindigde op de paal, waarna doelman Richard Strijker controle leek te hebben. Tim van de Berg meende, dat de bal los was en werkte die over de lijn, maar scheidsrechter Te Kloeze gaf een vrije trap aan de keeper. Inmiddels verstreek de officiële speeltijd en nog gaf DVS niet op. Met een fraai uitgespeeld doelpunt vonden de geelzwarten in de 1e minuut van de extra tijd de aansluiting. Het steekpassje van Mike Ahrens was perfect, evenals de breedtepass van Jarno van Essen. Tim van de Berg had het leer in het volle strafschopgebied simpel voor het binnen lopen, 1-2. En er waren nog wat minuten te spelen. In de 2e minuut van de extra tijd konden de geelzwarten een corner nemen. Stef Nijland legde die op het hoofd van Jarno van Essen, die binnen knikte en zo zijn oude club pijn deed, 2-2. De Ermeloërs wilden nog meer tegen het leeg gespeelde Urk. In de 4e minuut blessuretijd bracht Benjamin Roemeon de bal hoog in, die op de hand van Iede Nentjes kwam, maar de bal ging niet op de stip. Wie zich de onderlinge wedstrijd op Urk nog herinnert, weet dat dat in een soortgelijke situatie wel gebeurde en de blauwwitten met een benutte penalty weer in de wedstrijd hielp. Verschillende scheidsrechter zien dat dus verschillend.
Ook nu nog bleef DVS de winst najagen. In de 5e minuut ging het passje van Stef Nijland op Jarno van Essen nog naast en het slotakkoord een minuut later eindigde op de doelman. Ian van Otterlo legde de voorzet van Mike Ahrens breed, waarna Riekelt Jan Brands voorkwam, dat de bal de doellijn passeerde. Zodoende moesten beide clubs zich tevreden stellen met een 2-2.
Weer een plaats verlies
Door het gelijkspel zakte DVS weer een plaats en staat met 45 uit 27 (44-33) nu zesde. In de derde periode bedraagt de achterstand met 5 uit 4 (6-8) op leider DOVO al zeven punten. Hoewel deze laatste periode geen realiteit meer is voor de geelzwarten, is een goede eindklassering met overname van de periodetitel van de kampioen dat nog wel. Urk heeft met 23 uit 26 (44-75) nog altijd een achterstand van vijf punten op de slechtste herkanser, maar heeft nog wel een wedstrijd tegoed.
Opstelling DVS’33 Ermelo: Largo Karrenbelt, Nicky van Hilten (84’ Sander van Looy), Tim van de Berg, Roland Baas, Mike Ahrens, Maarten van Dijk, Rick Dekker, Ian van Otterlo, Owen Muller (62’ Jarno van Essen), Stef Nijland, Benjamin Roemeon.
Opstelling Urk: Richard Strijker, Iede Nentjes, Iede den Dulk, Riekelt Jan Brands, Hessel Ras (39’ Lukas Nagel), Johannes Schrijver, Jan Ras, Pieter de Boer (46’ Lubbert Post), Lucas Schraal, Hessel Snoek, Hessel Snoek (62’ Pieter Brands), 89’ Jarno Westerman).
Scheidsrechter: Dhr. J. te Kloeze.
Scoreverloop: 34’ Lucas Schraal 0-1, 82’ Lucas Schraal 0-1, 90+1’ Tim van de Berg 1-2, 90+ 4’ Jarno van Essen 2-2.

Bron DVS'33 Ermelo - Foto Theo Aalten