Ermeloër Antoon van den Heuvel over de helft van zijn sponsoractie

Antoon van den Heuvel uit Ermelo is 9 juli jl. vertrokken uit Bilbao voor een sponsor (fiets)tocht van 3500 km voor Terre des Hommes en tégen kinderuitbuiting. En nu, 5 weken, is hij al over de helft van zijn tocht! 

Aangestoken door zijn zus die als vrijwilliger bij Terre des Hommes in Amersfoort werkt, fietst Antoon om geld op te halen voor kinderen die, veelal door armoede gedreven, in Micamijnen op Madagaskar moeten werken

Dat is vies en gevaarlijk werk wat totaal ongeschikt is voor kinderen. Terre des Hommes Nederland doet alles wat maar mogelijk is om die kinderen uit die mijnen te halen en ze weer kind te laten zijn. Dus: naar school, spelen met andere kinderen én een maaltijd om het gezinsbudget te ontlasten. Onderweg Antoon komt op zijn reis vele andere fietsers, toeristen en landgenoten tegen die hem helpen of door hem geholpen worden om weer verder te kunnen. Zijn fietsshirt waarop in het Frans en het Nederlands staat dat hij tegen kinderuitbuiting fietst, helpt hem daarbij. Mensen vragen hem naar z'n sponsortocht of bieden soms onderdak aan. Verder geniet Antoon ook nog van de zon, de zee, de vogels en het fietsen zelf.

Help mee
Vele mensen hebben Antoon al gesponsord, maar met zo'n 10.000 kinderen die in die Micamijnen werken, is er veel geld nodig om ze te helpen. Zelf zegt hij: “Als ik eraan denk dat er 10.000 kinderen voor minder dan de prijs van een Nederlandse postzegel, twee dagen in die Micamijnen werken, zonder toekomst, zonder perspectief, dan lijkt het doen van wat ik prachtig vind: fietsen, zo'n bescheiden bijdrage”.

Vandaar dan ook de oproep van Antoon: “kijk op mijn actiepagina: tinyurl.com/antoondonatie en lees daar in mijn blogs wat ik onderweg allemaal meemaak en bekijk meteen de foto's van het mooie Frankrijk. En doneer ook (nog) wat; er is vast nog wel wat over van je vakantiebudget of breng je statiegeld flessen nu eindelijk eens weg en doneer dat geld voor die kinderen. Alle beetjes helpen! Dus namens de kinderen: Alvast bedankt!"

Terre des Hommes
Sinds 1966 zet Terre des Hommes Nederland zich in tegen seksuele uitbuiting, kinderarbeid en biedt noodhulp in oorlogssituaties en bij natuurrampen. De meer dan 40 winkels van Terre des Hommes helpen mee in deze missie. Alle spullen die de winkels krijgen, worden als donaties gezien.