Met een 3-0 overwinning heeft DVS’33 Ermelo in eigen coulisse een einde gemaakt aan de zegereeks van Hoogeveen.
De geelzwarten waren zelf al even zoveel wedstrijden zonder zege. De bezoekers begonnen dan ook met veel zelfvertrouwen aan de klus op de Veluwe.Inclusief de bekerwedstrijd tegen FC Emmen had de Drentse promovendus drie wedstrijden op rij gewonnen, waar eerder nogal eens een voorsprong niet over de streep getrokken kon worden
Joram Hendriks moest zijn ploeg noodgedwongen weer wijzigen in vergelijking met het vorige competitieduel. Vanwege een lichte blessure begon Jarno van Essen op de Bank, waardoor Zico Soree in de basis begon. Ook Mike Ahrens ontbrak vanwege een blessure; voor hem stond Robert Verhoef aan de aftrap. Sander van Looy was wel weer beschikbaar, zodat Thijs van Diermen na een aantal goede wedstrijden weer vanuit de dug-out toekeek.
DVS kort voor rust effectief
Het initiatief lag vanaf de aftrap bij de gasten, die met goed voetbal aantoonden voor drie punten gekomen te zijn. De blauwwitten vonden elkaar in die fase wat makkelijker dan de Ermeloërs, maar kwamen echter niet tot kansen. Voor zover Joram Hendriks nog niet genoeg geplaagd was in het samenstellen van een representatief team, werd het nog erger voor de oefenmeester. In de 9e minuut moest hij centrale verdediger Sander van Looy al wisselen, waarvoor Thijs van Diermen in het veld kwam. Roland Baas nam de positie in het hart van de Ermelose defensie in. Ook Owen Muller moest er in de 28e minuut met een blessure af en werd vervangen door Jarno van Essen, die zodoende op de linkerflank kwam te spelen en bij tijd en wijle ook in een vrije rol terecht kwam. In de 30e minuut deed zich de eerste mogelijkheid van de wedstrijd voor en die was voor de thuisclub. Die was gaandeweg wat beter in het duel gekomen. Uit een combinatie met Robert Veerhoef schoot Nicky van Hilten voorlangs. Direct hierop legden de bezoekers een goede aanval over rechts op het kunstgras en haalde Joey Roefs de achterlijn. Doelman Jan van Willige haalde die voorzet er zelf uit. Het was dus pas het eerste handelende optreden voor een van de twee goalies. Een omschakelmoment bracht twee blauwwitten in de 34e minuut tegenover een DVS’er, maar die situatie werd niet goed uitgespeeld. Wie dacht, dat de wedstrijd naar een 0-0 ruststand zou toe krabbelen kwam bedrogen uit.
De Ermeloërs sloegen op slag van rust wreed toe. In de 3e minuut kwam de inspeelpass van Maarten van Dijk in een lang lopende aanval via Nicky van Hilten bij Willard Timmerman. Hij wurmde zich tussen twee verdedigers in een vrije scoringskans en versloeg Borgman met een schot, dat vlak bij de linkerpaal binnen sloeg, 1-0. Het gaf DVS de geest, want direct hierop volgden nog drie snelle aanvallen, waaruit echter nog niet gescoord zou worden. Het lever de wel twee hoekschoppen op. Normaliter zetten Stef Nijland en sinds zijn blessure Mike Ahrens zich daarachter; nu Rick Dekker. Hij bracht deze in de 4e minuut van de extra tijd scherp in en deze kon door de Drentse verdediging niet weggewerkt worden. De attente Nicky van Hilten joeg het leer vervolgens in de verre hoek binnen, 2-0. Een comfortabele en welkome ruststand dus voor de geelzwarten.
DVS ondanks druk na rust naar ruime 3-0
Trainer Björn Zwikker wisselde in de rust en haalde Joey Roufs eruit voor Noah Schuurman. Die zou zeker dreigender zijn dan de basisspeler. De eerste doelpoging in de tweede helft was toch weer voor DVS, toen Nicky van Hilten in de 47e minuut aflegde op Rick Dekker. Doelman Nick Borgman had alle moeite met dat schot, maar keerde het wel. De gasten zetten aan voor de aansluitingstreffer, maar waren in hun doelpogingen van dichtbij veel te druistig. In de 49e minuut ging de volley van Alagie Foday Jabbie en een omhaal van Emil Bijlsma hoog over.
De grootste druk nam ook weer af en de thuisclub kwam zelf in de 54e minuut weer tot een aanval. De hardwerkende Zico Soree kwam echter niet tot een schot. Jan van Willigen had vooralsnog ook nog niet veel meer te doen dan een schot van Noah Schuurman in de 61e minuut te stoppen. Drie minuten later had DVS de voorsprong verder kunnen uitbreiden na een goede combinatie tussen Robert Verhoef en Zico Soree. Doelman Nick Borgman had de korte hoek goed afgedekt en dwong de laatste tot een schot in de verre hoek. Dat ging net voorlangs. De Drentse promovendus voerde de druk weer op, maar het vizier zou de hele middag niet goed staan. Schuurman schoot uit de draai halverwege de tweede helft in, maar de inzet ging ruim naast. Een minuut later had de invaller de aansluiting op zijn slof liggen na een goede combinatie met een goed schot oog in oog met Jan van Willige. Met een uitstekende reflex kreeg de sluitpost zijn hand er nog tegen en behoedde zijn ploeg voor de 2-1.
Met nog zo’n twintig minuten te gaan wisselden beid coaches. Emil Bijlsma maakte bij de bezoekers plaats voor oud-DVS’er Lars Miedema voor mogelijk wat meer opportunisme. Robert Verhoef verliet het veld voor Ian van Otterlo, die daarmee zijn rentree vierde na zijn blessure. Deze wissel zou zich uitbetalen, maar vooralsnog moest doelman Jan van Willige in de 76e minuut weer als eerste handelend optreden. Het schot uit de tweede lijn van Levon van Dijk richting de uiterste linkerhoek was uitstekend, maar de Ermelose sluitpost had met een prachtige save het juiste antwoord. De keeper was drie minuten later wel verslagen met een schot in de verre hoek, maar de vlag van de assistent-scheidsrechter was al omhoog gegaan. Aan blauwwitte zijde werd voor de laatste tien minuten nog een dubbele wissel gepleegd. Siemen Krikke en Quinten Anakotta kwamen erin voor Levon van Dijk en Menno Heerkes. In plaats van een succesvol slotoffensief was de 3-0 dichterbij dan de aansluiting. Ian van Otterlo en Jarno van Essen namen in de 84e minuut nog een voorproefje, maar de inzet van de aanvaller ging nu nog voorlangs. Twee minuten later zetten Ian van Otterlo op rechts de aanval op en legde de bal panklaar neer voor Jarno van Essen, die de wedstrijd simpel in het slot schoot, 3-0. Direct hierop kon Rick Dekker de score nog opvoeren, maar zijn strakke schot ging over. De laatste poging van de wedstrijd, een schot van Maarten van Dijk, dat ook over ging, was niet voor DVS. Lars Miedema verzond een wellicht al voorzet bedoelde poging vanaf rechts naar de korte hoek, maar doelman Jan van Willige hield deze goed dicht. De keeper werd ook uitgeroepen tot Man of the Match.
Twee plaatsen winst
De 3-0 overwinning paste bij de stand van de ranglijst, maar was natuurlijk verre vanzelfsprekend. Het bracht de equipe van Joram Hendriks weer naar de vierde plek met 25 uit 13 (22-11) en dat is zes punten verwijderd van koploper ROHDA Raalte, dat thuis achtervolger Sportlust’46 met 2-0 weerstond en derde bleef dankzij een minimaal beter doelsaldo dan de Ermeloërs. Staphorst staat met een fraaie 1-4 bij streekgenoot sc Genemuiden nog steeds tweede. De geelzwarten kunnen nog een plaats zakken, als ADO’20 op zondag thuis van TEC wint. Hoogeveen kon de opmars dus niet voortzetten en staat met 14 uit 13 (21-25) dertiende en kan zelfs nog verdreven worden van die positie.
Opstelling DVS’33 Ermelo: Jan van Willige, Nicky van Hilten Tim van de Berg, Sander van Looy (9’ Thijs van Diermen), Roland Baas, Willard Timmerman, Rick Dekker, Maarten van Dijk, Robert Verhoef (71’ Ian van Otterlo), Zico Soree, Owen Muller (28’ Jarno van Essen.
Opstelling Hoogeveen: Nick Borgman, Bjorn Klaassens, Levon van Dijk (79’ Siemen Krikke), Alagie Foday Jabbie, Tom Heerkes, Menno Heerkes (79’ Quinten Anakotta), Jim Veltmaat, Emil Bijlsma (70’ Lars Miedema), Sander Egbers, Joey Roufs (46’ Noah Schuurman).
Scheidsrechter: Dhr. T.T. van der Velden uit Vlijmen.
Scoreverloop: 43’ Willard Timmerman 1-0, 45+5’ Nicky van Hilten 2-0, 86’ Jarno van Essen 3-0.

Bron DVS'33 Ermelo - Foto Theo Aalten