Met overwinning handhaaft Dindoa zich in de hoofdklasse

Met een 17-11 overwinning heeft Dindoa zich afgelopen zaterdag veilig gespeeld in de hoofdklasse. Met nog twee speelronden te gaan waren punten noodzakelijk om te handhaven in deze ongekend spannende poule. In deze “poule des doods” stonden alleen de op dat moment nummers één, twee en drie pas veilig. 

De nummer 4 tot en met nummer 7 stonden allen op maximaal vier punten verschil

Door de overwinning tegen SKF uit Veenendaal staat Dindoa met nog één wedstrijd voor de boeg op een verdienstelijke derde plaats.
 
De middag begon voor Dindoa goed waarbij het team U-19 met een knappe 25-16 overwinning op SKF U-19 liet zien dat winnen in deze moeilijke poule tot de mogelijkheden behoort. Het team speelde ondanks de vele verliespartijen met veel energie, was bereid elkaar op lastige momenten te ondersteunen en wist hierdoor een soevereine overwinning te behalen.
 
Hierna was het tijd voor het tweede team van Dindoa om de strijd met SKF aan te gaan. Voor de wedstrijd stonden beide ploegen in punten gelijk en waren beide ook nog niet veilig. De uitwedstrijd was met 18-24 gewonnen, wat enig vertrouwen gaf. Ook in eigen hal was Dindoa 2 de bovenliggende partij en wist met 20-17 de overwinning te behalen waardoor men nu ook op een verdienstelijke derde plaats staat met nog één wedstrijd te spelen.
 
Om 19.05 uur was het de tijd voor de kraker van de avond. Dindoa 1 had door het gelijke spel van vorig weekend nog minimaal 1 punt nodig om zich in de hoofdklasse veilig te spelen. Tegenstander SKF staat laatste in de poule en is al gedegradeerd. Van onderschatting kon echter geen sprake zijn gezien het resultaat dat deze ploeg vorige week behaalde tegen kampioen Spirit uit Voorthuizen.  
 
Coach Uulke van Barneveld begon in de aanval met Bjarne Sinneker, Lars van der Velde, Nina de Romph en Marieke van den End. Het was Van der Velde die al snel de 1-0 scoorde hetgeen gevolgd werd door een doelpunt van SKF. Hierna was het de beurt aan Jefta Reinbergen, Roy van Boven, Femke ten Hove en Esmée Hartenberg om doelpunten te maken. Van Boven was met een afstandsschot trefzeker en liet de 2-1 op het scorebord verschijnen. SKF was echter niet onder de indruk en scoorde al snel de 2-2.
 
Daarna brak een periode aan waar Dindoa scherp verdedigde en geen doelpunten tegen kreeg. De aanval had echter grote moeite om de korf te vinden. Het aanvalsvak kon door de ijzersterke reboundkracht van De Romph echter veelvuldig herhalen waardoor Van der Velde de 3-2 kon scoren. Dit was de stand halverwege de eerste helft.
 
In de laatste twaalf minuten van de eerste helft ging Dindoa beter met de kansen om en wist het verdedigend SKF aan banden te leggen. Door doelpunten van Sinneker, Reinbergen, Van der Velde, Van den End en Van Boven wist men uit te lopen naar een 8-3 stand. SKF scoorde nog de 8-4 maar daarna was het wederom een serie doelpunten gescoord door De Romph, Van der Velde en Hartenberg die zorgde voor een comfortabele 11-4 ruststand.
 
In de tweede helft veranderde het wedstrijdbeeld niet ten opzichte van het eerste deel van de eerste helft. Doelpunten waren schaars. SKF opende de score en kwam tot 11-5, maar daarna was het Van den End die de 12-5 op het scorebord zette. Ook Reinbergen, Van Boven en Van der Velde wisten de korf te vinden waardoor de stand met nog ongeveer een kwart te gaan op 15-6 kwam. Voor coach Uulke van Barneveld reden om een time-out te nemen en Alain ter Horst in te brengen voor Van Boven.
 
De laatste tien minuten deed SKF nog iets terug maar spanning bracht het niet. Voor Dindoa scoorden Sinneker en Reinbergen nog doelpunten. De overwinning was al enige tijd duidelijk en kwam ook niet in gevaar. De goed fluitende scheidsrechters bliezen bij een stand van 17-11 voor de laatste keer op hun fluit. Dindoa had haar doel bereikt en mag ook komend zaalseizoen weer veel mooie wedstrijden gaan spelen in de Hoofdklasse.
 
Volgende week speelt Dindoa de laatste zaalwedstrijd uit tegen SCO/European Aerosols om 20.00 in Oldehaltpade. Deze ploeg strijdt nog tegen degradatie en is het enige team dat dit seizoen de Dindoa-hal met de volle buit heeft verlaten. Dindoa 2 treedt eerder op de dag, om 13.35, aan tegen TOP (S) 3 in Sassenheim.
 
Doelpunten: Lars van der Velde 5, Roy van Boven 3, Jefta Reinbergen 3, Marieke van den End 2, Bjarne Sinneker 2, Nina de Romph 1, Esmée Hartenberg 1.

Dindoa korfbal Ermelo
Tekst Jan Willem van den Berg - Foto Rik van den Bos