Nieuw boek over de geschiedenis van Ermelo gepresenteerd

Afgelopen zaterdagavond werd bij Riemer & Walinga, de Boekverkoopers het boek gepresenteerd over architect Evert Knevel en het Ermelo van zijn tijd, geschreven door Hans van Dijk, Martin Slager en Peter van der Velde. Dat het boek juist op 3 mei werd gepresenteerd, had een bijzondere reden.

Onder grote belangstelling vertelden de auteurs over de achtergronden bij het boek, en natuurlijk lichtten ze ook een tipje van de sluier op over de inhoud ervan

Maar met zo’n vuistdik boek – het telt maar liefst 348 pagina’s – mag het duidelijk zijn dat er nog veel en veel meer in te lezen is. De auteurs hebben aan de hand van de werken van Evert Knevel in feite de geschiedenis van Ermelo van zo’n 100 tot 125 jaar geleden uitgezocht. Van alle panden die Knevel in Ermelo bouwde, en dan met name het stuk tussen het station en het oude dorp, dat toentertijd ‘Nieuw-Ermelo’ werd genoemd, is het verhaal uitgezocht van wie er woonden en hoe ze via familie of werkrelaties bij Evert Knevel terechtkwamen. Hierdoor is echt een stuk geschiedenis tot leven gebracht, waarbij vele bekende Ermelose namen de revue passeren.

Dat het boek specifiek op 3 mei 2025 het licht zou zien, in het pand van Riemer & Walinga, was een grote wens van de auteurs. Het was namelijk op 3 mei 1900 dat het 3-jarige zoontje van Evert Knevel, Johan Knevel, de eerste steen mocht metselen voor het nieuwe pand aan de Stationsstraat: het pand waar nu de boekhandel van Riemer & Walinga gevestigd is. Exact 125 jaar later werd nu dus het boek gepresenteerd over de architect, wat de cirkel prachtig rond maakt.

Het boek is vanaf heden verkrijgbaar bij de plaatselijke boekhandel voor de prijs van € 29,50.

Het ISBN is 9789083488837.

Evert Knevel
Peter van der Velde, Merit Roodbeen (uitgever), Martin Slager, Hans van Dijk en Linda Klinge (vormgeefster) na afloop van de boekpresentatie op 3 mei 2025. Foto N. van der Plas.