Na twee regenachtige zaterdagen was het eindelijk weer droog in Ermelo en stonden er belangrijke wedstrijden op het programma. De selectie van Dindoa nam het op tegen NKC’51.
In de uitwedstrijd was NKC’51 nog te sterk en verloor Dindoa met 15-12. Dit keer stond exact dezelfde uitslag op het bord, maar nu in het voordeel van Dindoa 2. Het was vervolgens aan de hoofdmacht om het eerste vierpuntenweekend voor de Ermeloërs compleet te maken.Omstreeks 14.15 uur begon de wedstrijd tussen Dindoa 2 en NKC’51 2
Uulke van Barneveld startte in de aanval met Alain ter Horst, Tom van den Berg, Femke ten Hove en Marinda Vliek. Het aanvalsvak schoot uit de startblokken: Alain ter Horst schoot zijn eerste poging raak. Ook Femke ten Hove scoorde, maar dit doelpunt werd afgekeurd. NKC’51 profiteerde direct en maakte de gelijkmaker. Het tweede aanvalsvak, met Bjarne Sinneker, Jefta Reinbergen, Marieke van den End en Esmée Hartenberg, had weinig moeite om de korf te vinden. Esmée Hartenberg en Jefta Reinbergen waren trefzeker en zo stond Dindoa al snel met 3-1 voor. Op dat moment kwam Lars van der Velde binnen de lijnen. Hij verving Tom van den Berg in een geplande wissel om schutter Gerd Nijkamp aan banden te leggen.
NKC’51 verkleinde de achterstand via een vrije bal, maar daarna nam Dindoa het initiatief. Doelpunten van Alain ter Horst, Marieke van den End en Bjarne Sinneker zorgden voor een 6-2 voorsprong. NKC’51 deed wat terug met een afstandsschot en nam een time-out om orde op zaken te stellen. Dit leek effect te hebben toen de ploeg opnieuw scoorde, maar daarna had de formatie uit Nijverdal grote moeite om de korf te vinden. Dindoa daarentegen speelde overtuigend en vond gemakkelijker de korf, waarbij vooral de dames trefzeker waren. Esmée Hartenberg, Marieke van den End en Femke ten Hove wisten te scoren. Ondertussen had NKC’51 pech in de afronding: meerdere ballen draaiden uit de korf. Ook Alain ter Horst en Jefta Reinbergen deden nog een duit in het zakje, waardoor Dindoa met een comfortabele 11-4 voorsprong de kleedkamers opzocht.
De eerste aanvallen na rust waren rommelig, met balverlies aan beide kanten. Al snel herpakte Dindoa zich en opnieuw waren het de dames die scoorden: Esmée Hartenberg, Femke ten Hove en Marieke van den End brachten de stand op 14-5. NKC’51, dat eerder tegen De Meeuwen had laten zien een grote achterstand te kunnen wegwerken, kwam ditmaal nauwelijks tot scoren. Dindoa bleef ondertussen gevarieerd aanvallen en maakte het verschil groter. Lars van der Velde en Marieke van den End scoorden van afstand en Esmée Hartenberg benutte een vrije bal. Zo stond er met nog ruim twintig minuten te gaan een verschil van tien op het scorebord: 17-7.
Na talloze rebounds van Marinda Vliek, die heerste onder de korf, rondde Femke ten Hove af. Vervolgens werd Marinda Vliek onder luid applaus gewisseld voor Manon Hermsen. Ondertussen keerde Tom van den Berg terug in het veld voor Jefta Reinbergen. NKC’51 gaf de moed niet op, maar Dindoa had de wedstrijd stevig in handen en bouwde de voorsprong verder uit via Bjarne Sinneker en Manon Hermsen: 20-9.
In het laatste kwart van de wedstrijd hielden de ploegen elkaar beter in evenwicht en verkleinde NKC’51 de achterstand enigszins. Daarbij kreeg Dindoa meerdere strafworpen tegen. Toch bleef de thuisploeg van afstand scherp: Femke ten Hove en Alain ter Horst scoorden, waarna Lars van der Velde met een prachtig jumpshot de handen van het publiek op elkaar kreeg. In de slotminuten maakte ook Tom van den Berg nog een doelpunt en Manon Hermsen bepaalde de eindstand op 26-15. Het arbitrale duo floot af en zo boekte Dindoa een overtuigende overwinning, waarmee de ploeg naar de gedeelde tweede plek klom.
Volgende week reist de selectie af naar Putten voor de wedstrijden tegen De Meeuwen. Om 14.00 uur speelt Dindoa 2 tegen De Meeuwen 2. Het team van Roel van de Belt en Mitchell van Deenen zal er alles aan doen om de koppositie vast te houden. Aansluitend start om 15.30 uur de wedstrijd tussen De Meeuwen 1 en Dindoa 1. Hopelijk met veel Ermelose supporters langs de lijn!
Doelpunten: Esmée Hartenberg 5, Alain ter Horst 4, Marieke van den End 4, Femke ten Hove 4, Jefta Reinbergen 2, Bjarne Sinneker 2, Lars van der Velde 2, Manon Hermsen 2, Tom van den Berg 1.

Tekst Daniek van de Kamp - Foto Rik van den Bos