Ermelo blijft bouwen aan betaalbare woningen

Naast de grote bouwprojecten zoals Veldwijk en de Horsterhoeve, bouwen we ook op kleinere plekken in de gemeente. Aan de Suikerbakker komen 29 nieuwe sociale huurappartementen. Ze worden maximaal drie verdiepingen hoog.

De huidige 20 verouderde woningen worden gesloopt en vervangen door kwalitatief betere appartementen. De bouw gebeurt samen met woningcorporatie Uwoon

De wachttijd voor sociale huur wordt korter
Wethouder Ronald van Veen (Ruimtelijke Ordening) legt uit waarom dit soort projecten hard nodig zijn: “We bouwen in Ermelo voor álle doelgroepen, van starters tot doorstromers. Met projecten zoals de Suikerbakker versterken we het betaalbare aanbod en zorgen we dat mensen een woning kunnen vinden die past bij hun situatie. Juist op dit soort strategische plekken in de wijk maken we het verschil. We zien dat de druk op de woningmarkt groot blijft en de zoektijd naar sociale huurwoningen is lang. Met de Suikerbakker en andere projecten, zoals binnenkort de Gelreweg (32 sociale huurwoningen), werken we gericht aan het verkleinen daarvan.”

Ook Uwoon is positief. Directeur-bestuurder Martine Huizinga: “We zijn blij dat we hier nieuwe, duurzame woningen kunnen bouwen. We krijgen er meer en betere woningen voor terug dan er nu staan. Daarmee verkorten we stap voor stap de wachtlijst voor een sociale huurwoning. Zo blijven we samen werken aan een prettige, betaalbare woonplek voor iedereen.”

Belangrijke stap voor sociale woningbouw
Het nieuwe gebouw komt op de plek tussen Suikerbakker 27–37 en Hamburgerweg 84–90. De appartementen zijn bedoeld voor één- en tweepersoonshuishoudens. Op het eigen terrein komen 31 parkeerplaatsen. Het ontwerp is gemaakt in overleg met omwonenden. Ook voldoet het project aan alle regels voor stikstof, die extra streng zijn door de ligging bij de Veluwe.

Samenwerking met Uwoon
De gemeente Ermelo en Uwoon hebben afspraken vastgelegd in een overeenkomst. Uwoon bouwt de woningen op eigen terrein. Als de woningen klaar zijn, zorgt de gemeente voor een nieuwe inrichting van het gebied eromheen. Daarbij horen extra groen, betere parkeervoorzieningen en het opknappen van een deel van de straat.